fbpx

SIGN IN YOUR ACCOUNT TO HAVE ACCESS TO DIFFERENT FEATURES

FORGOT YOUR PASSWORD?

FORGOT YOUR DETAILS?

AAH, WAIT, I REMEMBER NOW!
  • LOGIN
  • NederlandsNederlands
    • English English
  • No products in cart.

De Kaaskamer van Amsterdam

  • Home
  • Webshop
    • Mijn account
    • Winkelmand
    • Afrekenpagina
  • Kazen
  • Winkel
  • Lunch
  • Horeca
  • Blog
  • Contact
  • Home
  • De-Kaaskamer-Amsterdam
  • Kwaliteit is heilig
 
0
2017 / Published in De-Kaaskamer-Amsterdam

Kwaliteit is heilig

Over de smaak en kwaliteit van kaas wordt veel gezegd en geschreven. Het aanbod is enorm, zo ook de verschillen. Maar wanneer koop je iets goeds? Wat is lekker? En wie bepaalt dat in godsnaam?

Wij geloven dat het beste altijd van de boer komt. Aan de liefde en passie van de ambachtsman kan geen enkele machine tippen. Daarnaast wil een fabriek graag één en dezelfde kwaliteit waarborgen, terwijl een boerenkaas altijd anders kan, mag en misschien wel moet smaken. Kaas is een natuurproduct. Er zijn zo veel elementen die invloed hebben op de smaak. De gemoedstoestand van de koeien, het voer, de weidegang, de grond, het recept, de rijping en natuurlijk de manier van consumeren.

Maar het eten van fabriekskaas is echt geen zonde hoor. Er bestaan heel goede. Stompetoren uit de CONO-kaasfabriek bijvoorbeeld. CONO is een boerencoöperatie die al meer dan honderd jaar bestaat. Cono was de eerste zuivelcoöperatie in Nederland die haar boeren een premie gaf voor zogenaamde ‘weidegang’. Dat betekent dat koeien minimaal 120 dagen per jaar 6 uur per dag in de wei staan. Dat is fijn voor de koeien, goed voor de melk en lekker voor de kaas.

Deze beloning was een bijzonder goede innovatie want tegenwoordig biedt bijna elke zuivelverwerker een dergelijke premie aan. En dat was voor CONO weer reden om er een schepje bovenop te doen. De koeien mogen momenteel maar liefst 180 dagen per jaar, tien uur per dag wei in. Een ‘buitengewoon’ goede ontwikkeling.

Enfin. Over de smaak en kwaliteit van kaas raken wij niet snel uitgepreekt. Kijk, luister, ruik maar kom vooral proeven, want geen kaas is hetzelfde.

Amen.

What you can read next

Pecorino-Kaaskamer-2
De Kaaskamer van Amsterdam op Sardinië
Gjetost
Kaas bij de koffie
Proeven-in-Parijs-2-1024x475
Proeven in Parijs

Search

Categories

  • De-Kaaskamer-Amsterdam

Recent Posts

  • Emmentaler AOP: de Grote Vriendelijke Reus

    Voor de herfst en winter halen we altijd de ech...
  • De kazen van het Massif du Mont d’Or

    De herfst luidt altijd een smakelijke broedertw...
  • Saint-Marcellin: Tijdloze kaas, zo in een bakje

    Saint-Marcellin is een uitdagend kaasje –...
  • Natuurboerderij Eytemaheert

    In de kop van Drenthe staat sinds 2015 kringloo...
  • Geitenkaas uit de Loire

    Kaas is cultuur, en geitenkaas is dé cultuur va...

Archives

  • november 2020
  • oktober 2020
  • september 2020
  • juli 2020
  • juli 2019
  • oktober 2018
  • maart 2018
  • november 2017
  • oktober 2017
  • augustus 2017
  • juni 2017
  • maart 2017
  • september 2016
  • juli 2016
  • juni 2016
  • mei 2016
  • april 2016
  • maart 2016
  • februari 2016
  • januari 2016
  • december 2015

Runstraat 7, 1016 GJ Amsterdam 

KVK: 72399287
Tel: 020-6233483

All rights reserved, De Kaaskamer van Amsterdam, 2019

Monday: 12:00 – 6:00 pm
Tuesday/Friday: 09:00 am – 6:00

Saturday: 9:00 am – 5:00 pm
Sunday: 12:00 pm – 5:00 pm

  • Home old 2
  • Winkel
  • Lunch
  • Horeca
  • FAQ
TOP